Hanif Gıda 100% Doğal

Hanif Food-Teslimat ve İade

İade ve Teslimat Koşulları

İşbu Teslimat ve İade Koşulları ("Koşullar”); HANİF FOOD ("HANİF FOOD”) tarafından işletilmekte olan https://www.haniffood.com/ adresli HANİF FOOD Web Sitesi; ("https://www.haniffood.com/”) üzerinden yürütülen, Hanif foodun satışa sunduğu ürünler ("Ürünler”)in satışında gözetilen teslimat ve iade koşulları ile ilgili olarak HANİFFOOD'den hizmet almak talebiyle Web Sitesi’nde işlem yapan kişiler ("Alıcı”)i bilgilendirmeyi amaçlamaktadır.

İşbu Koşullar ile, Web Sitesinde bulunan; Site Kullanım Şartları, Mesafeli Satış Sözleşmesi, Üyelik Protokolü, KVKK Aydınlatma Metni ve Çerez Politikası (beraberce "HANİFFOOD Metinleri”) bir bütün olarak değerlendirilmelidir.

1. Teslimat

1.1. HANİFFOOD için zorunluluk arz eden aksi haller haricinde gün içerisinde saat 15:00'dan önce verilen siparişler aynı gün HANİFFOOD deposundan kargo şirketine sevk edilir. Bu saat sonrasında verilen siparişler de takip eden günün 15:00 öncesi siparişleri ile birlikte kargo şirketine teslim edilir.

1.2. HANİFFOOD, kargo şirketi olarak, iç politikası gereği yalnızca Sürat Kargo kullanmaktadır.

1.3. HANİFFOOD; Ürünler’in, Alıcı'nın Web Sitesi’nde belirttiği teslimat adresine veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa, faturası ile birlikte paketlenmiş ve sağlam olarak 10 gün içinde teslimini sağlamaya gayret edecektir. Ancak zorunluluk arz eden hallerde bu süre uzayabilir. Her halükarda, 30 gün içerisinde Ürünler eline ulaşmamış olan Alıcı’nın Mesafeli Satış Sözleşmesi’ni fesih hakkı saklıdır. Alıcı’nın kredi kartı ile yaptığı ödemelerdeki ürün tutarı, siparişin Alıcı tarafından iptal edilmesinden sonra 14 gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir.

1.4. Ürünler, Alıcı'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesinden HANİFFOOD ve/veya HANİFFOOD’un çalıştığı kargo şirketi sorumlu tutulamaz. Bu halde teslimat için gerekli aksiyonu almış olmakla HANİFFOOD ve HANİFFOOD’un çalıştığı kargo şirketi yükümlülüklerini yerine getirmiş sayılır.

1.5. Alıcı, Ürünler'i teslim aldığı anda kontrol etmekle ve Ürünler'de kargodan kaynaklanan bir sorun gördüğünde, Ürünler'i kabul etmediğini derhal belirterek kargo firması yetkilisine tutanak tutturmakla sorumludur. Aksi halde ne HANİFFOOD ne de HANİFFOOD'un çalıştığı kargo şirketi sorumluluk kabul etmeyecektir.

1.6. Malzeme temini veya teslimatın sağlanmasını engelleyecek mücbir sebepler veya hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile Ürünler süresi içinde (1.3 uyarınca belirtilen en uzun süre olan 30 günlük süre) teslim edemiyor ise, HANİFFOOD, durumu Alıcı'ya bildirmekle yükümlüdür. Bu takdirde Alıcı siparişin iptal edilmesini, Ürünler’in varsa emsali ile değiştirilmesini ve/veya teslimat süresinin engelleyici durumun ortadan kalkmasına kadar ertelenmesi haklarından birini kullanabilir. Alıcı'nın siparişi iptal etmesi halinde Alıcı’nın kredi kartı ile yaptığı ödemelerdeki ürün tutarı, siparişin Alıcı tarafından iptal edilmesinden sonra 14 gün içerisinde ilgili bankaya iade edilir.

2. Cayma Hakkı

2.1. Ürünler, teslim tarihinden itibaren 14 gün içerisinde ürün hasarlı olmasa dahi hiçbir gerekçe belirtmeksizin iade edilebilir. Bu halde gerekçesiz teslime ilişkin Alıcı yazılı bir beyanda bulunmalıdır.

2.2. İade için, satın aldığınız ürünün tahrip edilmemiş, kullanılmamış veya ‘tekrar satılabilirliği’ bozulmamış olmalıdır.

2.3. Ambalajı açılmış, kullanılmış ve tahrip edilmiş ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.

2.4. Hiçbir gerekçe belirtmeksizin yapabileceğiniz ürün iadesinin, ürünün tarafınıza teslim edildiği hali ile gerçekleştirilmesi gerekmektedir. Satın aldığınız üründe veya ürün ambalajında herhangi bir bozulma, açılma, kırılma, yırtılma, aksesuarlarında eksiklik ve sair hallerin tespiti halinde ürün iadesi kesinlikle kabul edilmemektedir.

2.5. Gerekçesiz ürün iadesi malın tarafınıza teslimine ilişkin bildirim 14 günlük süre içerisinde ne zaman yapılmış olursa olsun Alıcı takip eden 10 günlük süre içerisinde Ürünler’i HANİFFOOD’e teslim etmiş olmakla yükümlüdür. Bu halde HANİFFOOD de Ürünler’in kendisine iadesinden itibaren 14 gün içerisinde ödenen bedeli ilgili bankaya iade etmek ile yükümlüdür.

2.6. Bu şekilde yapılan iadede,kargo ücretipiyasa koşullarına göre Alıcı’ya aittir. Karşı ödemeli gönderilen sebepsiz iadeler bu kapsamda kabul edilmeyecektir.

2.7. İadesi yapılacak Ürünler HANİFFOOD’un çalıştığı kargo şirketleri aracılığı ile ulaştırılmalıdır.

2.8. Ürünler, paket koruyucu bir ambalaj içerisine yerleştirilmeli ve kargo şirketinin etiketi ürün ambalajının üzerinde bulunmamalıdır.

2.9. Ürünler’in ambalajında meydana gelecek olan deformasyon, ürünün tekrar satılmasını engelleyen durumlar arasında yer almaktadır.

2.10. Yukarıda belirtilen koşulları taşımayan iadeler HANİFFOOD tarafından kesinlikle kabul edilmemektedir.Her yerde ara

Tüm Ürünler

Hanif Food
5DK içinde yanıt verir
Hanif Food
Merhabalar 👋

Nasıl yardımcı olabiliriz?
10:59
Sohbete Başla